Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap

Hakkımızda

ORTAKALAN Sektörel Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Şubat 2008 tarihinde kurulmuş bir sektörel yayın kuruluşudur. Kurucu Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Babur Akyol'dur.

ORTAKALAN, Türk İş Dünyasının gereksinim duyduğu sektörel tabanlı haber ve bilginin üretilmesi, derlenmesi ve yayınlanması amacına hizmet etmektedir. www.ortakalan.com.tr adresi üzerinden yayın yapan ORTAKALAN, tamamen sektör odaklı çalışmaktadır. Bu çalışmalar temel olarak, haber portalları ve elektronik kataloglar üzerinden yayınlanmakla beraber ihtiyaç duyulan alanlarda dergi ve katalog yayınları da yapılmaktadır. Bütünü ile ORTAKALAN tarafından geliştirilen dörtlü kanal modeli sektörel yayıncılık alanında bir ilktir. Türkiye'de sadece ORTAKALAN , Dergi-Haber portalı ve Katalog-Elektronik katalog yayınlarını aynı sistem içerisinde ve bir bütün olarak işletmektedir.

ORTAKALAN tarafından günün gereksinimlerine uygun olarak geliştirilen sektörel yayıncılık modeli , çok boyutlu ve çok fonksiyonlu bir sektörel iletişim platformu yaratmaktadır.


Sektörel iletişimin öneminin her geçen gün arttığı dünyamızda, sektör içi haber ve bilgi akışının doğru,güncel ve hızlı bir biçimde yerine getirilmesi her zaman olduğundan daha fazla önem kazanmıştır. Bu gereksinimi de ancak yayın yaptığı sektöre odaklanmış iletişim kanalları karşılayabilir. Klasik iletişim kanalları gücünü ve etkisi korumakla beraber, elektronik kanalların da gelişimini sürdürdüğü bir süreç yaşamaktayız.

ORTAKALAN tarafından geliştirilen dörtlü kanal modeli, hem klasik kanalların gücünü hem de elektronik kanalların hızını ve etkisi birleştiren bir felsefeye sahiptir. Türk iş yaşamında yer edinen sektörlerin, doğru tanımlanmış ayrıntılı bilgi sistematiği ve kategori yapıları ile ele alındığı dörtlü kanal modeli, ileri teknoloji ile desteklenen, sektör odaklı yayıncılık anlayışı ile bir sektörel iletişim kanalında görmek isteyeceğiniz her şeyi ve daha fazlasını sunuyor. 

ORTAKALAN, Türk firmalarının dünyaya açılmasına da olanak tanıyacak şekilde çok dilli bir yapıda tasarlanmıştır. En kısa sürede Türk İş Dünyasının gereksinim duyduğu diğer yayın dillerini de kullanacağız.

ORTAKALAN sektörler arası ilişkilerinde özel olarak tanımlandığı bilgi sistematiği sayesinde, kurumdan-kuruma yapılacak iletişime yeni, rakipsiz ve çok yönlü bir boyut kazandırmıştır. Böylece aynı anda bir çok hedef sektör ile iletişime geçilmesi olanaklı hale gelmektedir. 

ORTAKALAN 2014 yılı itibarı ile yepyeni bir uygulamaya imza atarak bugüne kadar sektörde yarattığı ilklere bir yenisi eklemiştir. Ortakalan üyeleri kurumsal sayfalarını artık kendileri yönetebilmektedir. Bu hizmete Sektörel Sosyal Medya adını veriyoruz. Sadece Türkiye de değil dünyada da bu uygulama ilk kez gerçekleştirilmektedir.

Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

''TÜRKİYE'NİN ORTAKALAN''ını yaratma çabamızda bizimle ortak olmanızı dileriz.